Akud ja tarvikud rohkem kui 100 000 erinevale seadmele!

  • Kiire, lihtne ja turvaline
  • Juba 18 aastat akude ja adapterite spetsialist nr 1
  • Üle 1.000.000 kliendi

Küsimusi? Kirjutage aadressil: info@BatteryUpgrade.ee

Korduma kippuvad küsimused

Aitame meeleldi!

Teie tellimuse kohaletoimetaja sõltub teie elukohariigist ja -linnast. BatteryUpgrade.ee püüab alati kasutada kohaletoimetamiseks postiteenuseid. Enamikel juhtudel ei pea te tellimuse kättesaamiseks kodus viibima. Mõnel juhul kasutame me kullerit (nagu FedEx).

Tavaliselt toimetatakse mitmest esemest koosnev tellimus kohale ühe pakina. Võib siiski juhtuda, et BatteryUpgrade.ee on sunnitud saatma esemeid erinevatest asukohatadest. Sel juhul saate te mitu pakki.

Kui teie tellimus teie postkasti ei mahu, võtab kuller teiega ühendust. Juhul kui see ei õnnestu, palutakse teil kohaletoimetamiseks sobiv aeg kulleriga kokku leppida.

Seda teenust me kahjuks ei võimalda.

Juhul kui te avaldate vastavat soovi tellimise protsessi jooksul, on see võimalik. Kui tellimus on juba kohaletoimetamise faasis, ei ole enam võimalik aadressi muuta. Kui tellisite toote valele aadressile, palume teil võtta ühendust meie klienditoega nii kiiresti kui võimalik.

Jah, saate toote tellida nimekastiaadressile.

Pärast klienditoega konsulteerimist saate te vale toote tagastada. Hüvitame loomulikult kõik tagastamisega seotud kulud täies mahus. Abistame teid igati, et saaksite õige toote kätte nii kiiresti kui võimalik.

Tavaliselt läheb paar tundi aega enne kui jälgimiskood aktiveeritakse. Kui seda ei juhtu, võite võtta ühendust meie klienditoega.

Pakkidega antakse üldjuhul kaasa unikaalne, jälgitav kood. Kui teie saadetisel on jälgimiskood, lisatakse see teie konto tellimuste ajalukku pärast paki postiteenistuse poolt vastu võtmist. Seejärel saate pakki saatmisprotsessi jooksul jälgida.

Postiteenistus toimetab väikesed esemed teie postkasti. Tavaliselt ei pea te kohaletoimetamise hetkel kodus olema.

Suuremaid esemeid pole võimalik teie postkasti toimetada. Postiteenistus helistab tavaliselt teie uksekella, et pakk üle anda.

Mõnel juhul saadab BatteryUpgrade.ee toote otse tootjalt. Selle eeliseks on, et esemed on äsja toodetud (Factory Fresh).

Üldiselt toimetatakse tellimused kohale nädala jooksul pärast tellimuse esitamist.

BatteryUpgrade.ee püüab tellimusi saata alati kirjaposti teel. Kui tellimus saadetakse pakina, helistab kuller teie uksekella. Kui teid ei ole võimalik sel hetkel kätte saada, palutakse teil kokku leppida uus kättetoimetamise aeg.

Teie tellimus on lõplik, kui te olete vajutanud 'telli' nupule pärast makseandmete kinnitamist.

1. samm:
Valige kodulehel teile sobiv toode ja vajutage nuppu 'Telli kohe'.
2. samm:
Jätkake teiste toodete lehitsemist, kui soovite veel midagi tellida.
3. samm:
Valige menüüst 'ostukorv', et näha teie poolt valitud tooteid.
Võite kasutada nuppu 'jätka ostmist', et minna tagasi veebilehele ja lisada oma ostukorvi soovi korral veel tooteid. Võite kasutada nuppu 'telli', et alustada tellimisprotsessi.
4. samm:
Täitke väljad oma andmetega juhul kui see on teie esimene kord BatteryUpgrade.ee lehelt tellida. Kui olete juba klient, saate ‘logi sisse’ lingi kaudu logida sisse oma isikliku kontoga. Pärast sisse logimist saate oma arve ja kohaletoimetamise andmeid muuta ja üle vaadata.
5. samm:
Kontrollige sisestatud andmeid ja valige makseviis.
6. samm:
Kui kõik andmed on sisestatud ning te nõustute üldiste tingimustega, saate esitada oma tellimuse vajutades nupule 'telli'.
7. samm:
Jõuate nüüd maksesüsteemi tehingulehele. Kui makse on sooritatud, saate te e-maili tellimuse kinnitusega.

Esitatud tellimust saab muuta ainult sama päeva jooksul. Kui soovite tellimust muuta hiljem, on see võib-olla juba teele pandud. Sel juhul võtke ühendust meie klienditoega, kes saab teid aidata.

Kui te sisse logite, saate te oma konto alt näha kogu oma tellimuste ajalugu.

Laoseis on märgitud iga toote juures. Arvestage, et kuigi toode on laos, ei pruugi lao asukoht olla teie lähedal. On võimalik, et tellimus võtab paar päeva aega. Rohkem infot leiate siit: transport .

Keskmiselt toimetatakse tellimused kohale nädala jooksul pärast tellimuse esitamist. Mõnel juhul võib see võtta kauem aega.

Kui saite jälgimiskoodi, saate oma paki teekonda ise jälgida. Kui te jälgimiskoodi ei saanud, ei pruugi see teie saadetise puhul saadaval olla. Sel juhul võtke ühendust meie klienditoega, kellelt saate täpsemat informatsiooni.

Võib juhtuda, et kõiki tooteid ei saadeta ühe pakiga. See sõltub vastava lao varude seisust. Järelejäänud toode jõuab teieni paari päeva jooksul.

BatteryUpgrade.ee teeb koostööd mitme suure makseteenusepakkujaga. Need organisatsioonid tagavad kõrged standardid, mille järgi toimub teie makse töötlemine nii turvaliselt kui võimalik.

Oma allahindluskoodi saate te kasutada minnes https://www.batteryupgrade.ee/redeem lehele. Seejärel, kui te lisate tooteid oma ostukorvi, arvestatakse allahindlus hinnast automaatselt maha.

Allahindluskoodi teie kupongikaardil saate te lunastada minnes https://www.batteryupgrade.ee/redeem lehele. Seejärel, kui te lisate tooteid oma ostukorvi, arvestatakse allahindlus hinnast automaatselt maha.

Jah, te saate kupongikaardi lunastada BatteryUpgrade, Dustdeal ja LightUpgrade veebipoodides.

BatteryUpgrade.ee toetab mitmeid makseviise. Saadaolevaid makseviise saab näha ostuprotsessi jooksul ja järgneval lehel: https://www.batteryupgrade.ee/payment.php

Kahjuks ei ole võimalik tšekiga tasuda.

BatteryUpgrade.ee teeb koostööd mitme suure makseteenusepakkujaga. Need organisatsioonid tagavad kõrged standardid, mille järgi toimub teie makse töötlemine nii turvaliselt kui võimalik. BatteryUpgrade.ee ei salvesta kunagi tundlikke makseandmeid nagu krediitkaardinumbrid ja pin-koodid.

Kui teil on Visa, American Express või Mastercard krediitkaart, saate tasuda oma tellimuse eest kohe läbi Adyen'i turvalise maksekeskkonna.

Nõuanne: Pangad ja krediitkaardipakkujad on väga ranged ning te peate kasutama täpselt sama nime (koos tiitliga), mis on kirjutatud kaardile, 100% täpsusega. Palun kontrollige üle kehtivustähtaeg (kuu ja aasta) ning CVV2 number. Loomulikult on ka kaardi number ise väga tähtis.

Kas teil esineb maksmisel probleeme, mõnikord segase või puuduva veateatega? Sel juhul järgige neid nõuandeid või võtke ühendust meie klienditoega. Mõnikord esineb klientidel probleeme, kuna nende kaart ei ole veel aktiveeritud, või on see blokeeritud. Sellistel juhtudel on mõttekas abi saamiseks võtta ühendust oma panga või krediitkaardipakkujaga.

PayPal on online makseviis, mida saab kasutada peaaegu kõikides riikides maailmas. PayPal pakub mitmeid maksevõimalusi, mida saate oma PayPal kontoga siduda - näiteks oma krediitkaardi või pangakonto.

iDeal on maksesüsteem, mida kasutavad mitmed Hollandi pangad, ja mille kaudu saab teha online makseid. Kas teil on netipangakonto ühes järgnevatest pankadest: SNSRegiobank, SNS Bank, ING Bank, ABN AMRO Bank, Rabobank, Triodos Bank, ASN Bank, Van Lanschot Bankiers või Knab? Sel juhul saate kasutada oma panga andmeid, et läbi iDeali süsteemi maksta. Makse jõuab BatteryUpgrade.ee süsteemi hetkega kohale.

Jah, see on võimalik. Rohkem infot pangaülekannete kohta leiate siit: tasumiseleht.

Meie finantsandmed leiate te lehelt: kontaktide leht

Tellimuse arve saate te alla laadida pärast kohaletoimetamist oma konto.

Me maksame teie raha tagasi 14 päeva jooksul pärast teie poolt tagastatud toote kätte saamist. Sellega järgime Euroopa veebipoodide seaduseid.

Pärast tellimuse tühistamist tagastame teie raha nii kiiresti kui võimalik. See võib võtta aega maksimaalselt 14 päeva.

Kui te tellimuse eest kohe ei tasu, võite saada mõned korrad maksmise kohta meeldetuletuse. Kui te sellele ei vasta, siis mõne aja pärast teie tellimus tühistatakse (BatteryUpgrade.ee poolt).

Kui teie konto bilansil on raha, kasutatakse seda tellimuse eest tasumisel - teie bilansil olev summa lahutatakse maksesummast.

Allahindluskoodi teie kupongikaardil saate te lunastada minnes https://www.batteryupgrade.ee/redeem lehele. Seejärel, kui te lisate tooteid oma ostukorvi, arvestatakse allahindlus hinnast automaatselt maha.

Sellisel juhul kasutate tõenäoliselt Verified by Visa või Mastercard SecureCode kaarti. Nende kaartidega maksmisel on vajalik avada väline Visa või Mastercardi veebileht. Võib juhtuda, et see leht on teie tulemüüri või pop-up blockeri poolt blokeeritud. Saate blokeeringu oma veebilehitseja seadetes välja lülitada. Kui teil on selle kohta täpsemaid küsimusi, võtke palun meiega ühendust.

See on teie krediitkaardipakkuja poolne turvakoodi aktiveerimise aken. Sõltuvalt teie krediitkaardipakkujast on selle nimeks Verified by VISA või MasterCard SecureCode. Võite koodi kas aktiveerida, või ka aktiveerimise vastavale nupule vajutades vahele jätta.

Kui saate makseprotsessi ajal veateate, kontrollige alati kas te olete kõik andmed õigesti sisestanud. Kui makse endiselt ei toimi, võtke e-maili teel ühendust meie klienditoega. Märkige ära täpne informatsioon, mis veateate esile kutsus. Eelistatavalt lisage kirja juurde ka kuvatõmmis.

BatteryUpgrade.ee pakub alati tootjagarantiid. Minimaalne garantiiperiood kõigi toodete puhul on 12 kuud. Mõnel puhul on garantiiaeg pikem kui 12 kuud. Selle kohta saate täpsemalt lugeda toote andmete alt. Akud on tarbekaubad, mille mahutavus aja jooksul väheneb. Loomulik kulumine ei kuulu garantii alla.

Garantiiplaani saab küsida meie klienditoelt. Kõige parem on saata klienditoele e-mail. E-maili aadressi leiate lehelt [[contactURL]].

Kui te kasutate garantiiplaani, vastutab BatteryUpgrade.ee saatmiskulude eest.

Kui te ostate interneti kaudu toote, on teil õigus prooviajale. Prooviaeg on ajavahemik, mille jooksul saate te mõelda ja otsustada, kas ese vastab teie soovidele. Kui tootest ei piisa, võite selle tagastada ilma põhjuseid esitamata. Seda nimetatakse teie taganemis- või tühistamisõiguseks. Prooviaeg on 30 päeva alates toote kättesaamisest. Prooviaeg ei ole aga mõeldud toote testimiseks. Kui te kasutate toodet sellisel määral, et seda ei ole enam võimalik uuesti müüa, muutub prooviaeg kehtetuks.

Prooviaeg on 30 päeva alates toote kättesaamisest.

Teie tellimuse arve on ka teie toote garantiitunnistus. Kui te soovite garantiid kasutada, on teil vaja arve koopiat. Arve leiate 'Minu konto' alt.

Prooviaja jooksul (30 päeva alates toote kättesaamisest) saate toote tagastada ilma põhjust esitamata. Pärast prooviaega võite meie klienditoega toote tagastamist arutada, näiteks juhul kui toode on garantiiperioodi jooksul katki läinud.

Palun võtke ühendust klienditoega. Klienditugi annab teile õiged juhised, kuidas toodet tagastada.

Prooviaja jooksul (30 päeva pärast toote kättesaamist) saate tagastada toote tasuta, ilma põhjuseid esitamata.

BatteryUpgrade.ee ei küsi toote tagastamise eest lisatasu. Toote tagasi saatmise kulud kannate te aga omalt poolt.

Ostusumma tagastatakse teie kontole 30 päeva jooksul.

Võite tagastada ühe või enam tooteid. See ei pea tingimata hõlmama kogu tellimust.

Toote saate veebilehelt üles leida mitmel viisil. Võite näiteks otsida seda oma seadme nime järgi. Seda saab teha kahel moel: kasutades 'otsinguriba' või klikkides oma seadmel 'vali oma seade' alt. Järgmiseks küsib veebileht teie seadme tüüpi, kaubamärki ja mudelit. Kui te neid andmeid ei tea, on teil tavaliselt võimalik need leida oma seadmel olevalt kleepsult. Teine viis vajalikku toodet üles leida on kasutada selle algse eseme nimetust, mida te välja vahetada soovite. Igale tootele on tootja poolt määratud kas üks või mitu tootenumbrit (seadme peal nähtav). Selle numbri järgi saate vajaliku toote üles leida otsinguriba kaudu.

Võite otsida seadme (kaubamärgi ja mudeli kombinatsiooni) järgi, või kasutades seadme tootenumbrit. Tootenumber on unikaalne kood, mis on ära märgitud selle eseme peal mida te välja vahetada soovite.

Kui te püüate Minu konto alt sisse logida, kuid ei mäleta enam oma parooli, võite lasta sisselogimisväljade all oleva lingi kaudu omale uue ajutise parooli e-mailile saata.

Kui te meie lehel esimest korda tellimuse esitate, saadetakse teile e-mailile automaatselt genereeritud parool. BatteryUpgrade.ee soovitab teil kohe see parool ära vahetada omale sobiva vastu.

Teie konto luuakse automaatselt tellimise protsessi jooksul vastavalt teie poolt sisestatud andmetele.

Kliendiandmeid ei jagata kolmandate osapooltega. Erandiks on informatsioon, mida jagatakse makseteenusepakkujatega, selleks et online makset läbi viia. Kliendiandmeid vahetatakse alati turvalise SSL ühenduse kaudu.

Oma konto sisse logides pääsete oma kontokeskkonda. Pärast sisse logimist näete automaatselt kõiki oma tellimusi.

Oma konto sisse logides pääsete oma kontokeskkonda. Pärast sisse logimist näete automaatselt kõiki oma tellimusi. Kui vajutate 'Arve' all olevale ikoonile, saate avada vastava arve.

Kui te logite oma konto sisse, saate kasutada 'Muuda' nuppu, et oma isiklikke andmeid redigeerida.

Kui te logite oma konto sisse, saate kasutada 'Muuda' nuppu, et oma parooli muuta.

BatteryUpgrade.ee käsitleb informatsiooni edastamist alati suure hoolega. Sellegipoolest võib juhtuda, et leiate meie veebilehelt vea. BatteryUpgrade.ee eesmärgiks on igati oma teenust parandada, mispärast saate meile edastada oma kommentaare ja tagasisidet meie [[contactURL]]].

Kui teil on käibemaksukohuslase number ja te tellite rohkem kui 350€ eest, saate oma tellimuse teha ärisektsiooni kaudu. Rohkem infot ärikonto eeliste kohta leiate te meie ärikliendilehelt.

Ärikonto avamist on võimalik taotleda kahel viisil. Kui avate [[contactURL]], on teil võimalik selle kaudu meile taotlus saata. Võite ka kasutada äriklienditeeninduse e-maili business@BatteryUpgrade.ee, et konto avamist taotleda. Ärikliendihaldur võtab teiega ühendust niipea kui võimalik.

Kõik meie ärikliendid saavad nautida suurepärast ja personaalset äriklienditeenindust. Lisaks sellele on teil ligipääs kvaliteetsetele toodetele konkurentsivõimeliste hindadega.

Ärikliendina olete te meie jaoks väga oluline. Saate nautida personaalset kliendituge, kes vastab teie küsimustele kiirelt ja täpselt. Lisaks sellele saate te konkurentsivõimelise hinnapakkumise igale oma tellimusele, just teie konkreetseid soove ja olukorda arvesse võttes.

Kui te võtate BatteryUpgrade ärikliendiosakonnaga ühendust esimest korda, on parim viis teha seda e-maili teel: business@BatteryUpgrade.ee.

Võite saata oma pakkumise soovi e-maili aadressil: business@BatteryUpgrade.ee. Ärikliendihaldur saadab teile hinnapakkumise esimesel võimalusel.

Saate tellimuse esitada otse veebilehe kaudu: https://www.batteryupgrade.ee/business/assortment.php. Saate ka oma tellimuse saata e-mailiga aadressil business@BatteryUpgrade.ee. Äriklienditeenindus teeb siis tellimuse teie eest.

BatteryUpgrade.ee toetab mitmeid makseviise. Saadaolevaid makseviise saab näha ostuprotsessi jooksul ja järgneval lehel: https://www.batteryupgrade.ee/payment.php

BatteryUpgrade.ee on osa BraunOni B.V. firmast. BatteryUpgrade.ee on registreeritud Hollandi Kaubanduskojas numbri all 08129450. Kui teil on küsimusi, millele te sellelt lehelt vastust ei leidnud, võite võtta meiega ühendust [[contactURL]].

Üks viise, kuidas hindu võimalikult madalana hoida, on meie firmasiseste äriprotesside optimeerimise abil. Selle asemel, et hoida personali tööl 24/7, et telefoni teel meie rahvusvahelise kliendibaasi küsimustele vastata, pakub BatteryUpgrade.ee kõrge kvaliteediga kliendituge e-maili teel. Sel viisil saab BatteryUpgrade.ee teie küsimustele vastata tavaliselt juba 24 tunni jooksul. See vähendab meie kulusid, mis ühtlasi teie jaoks tagab ka madalamad hinnad.

Toote andmed

Kasutatud aku viskamine tavaprügi hulka on ebasoovitav. Akud sisaldavad aineid, mis on loodusele kahjulikud. Kõikjal üle riigi on mitmeid kohti, kuhu on võimalik tuua oma kasutatud akusid. Sealt saadetakse aku taaskasutusse.

BatteryUpgrade.ee müüb mõningaid originaalakusid. Enamik akusid on ühilduva kaubamärgiga.

Kui ostate aku, annab tootja hinnangulise kestvusaja. See prognoos on aga tehtud optimaalsete kasutustingimuste juures. Tegelik aku eluiga sõltub sellest, kuidas seadet kasutatakse. Näiteks sülearvuti või nutitelefoni aku puhul on väga suur olulisus kasutataval tarkvaral.

Pinge näitab ühenduses olevat laengut. Aku pinge peab olema sama, mis originaalakul, või maksimaalselt 0,5V võrra erinev.

mAh näitab voolutugevust, mille ühikuks on milliamprit tunnis. Suure võimsusega (mAh) akul on pikem eluiga. Suurema väärtusega mAh akud võivad mõnel juhul olla füüsiliselt suuremad, kuna need säilitavad rohkem energiat.

Vatt on mõõteühik, mis näitab energia ülekande määra. Vattides väljendatav võimsus vastab energiale, mis on vajalik seadme töötamiseks. Vattide väärtuse saab leida, korrutades mAh väärtuse pingega.

Sülearvuti aku võimsust mõõdetakse milliamprit tundides (mAh). Mida suurem number on, seda kauem on võimalik seadet kasutada enne, kui see vajab uuesti laadimist. mAh näitaja ei mõjuta aku ühildumist teie seadmega. Suurema võimsusega akud on aga üldjuhul füüsiliselt suuremad.

Akud koosnevad suuresti elementidest, mis paiknevad eraldi kestades. Akude elektrilaengus kasutatavad toormaterjalid erinevad oma tüübilt. Kõige tüüpilisemad on: Li-ion, Li-po, Ni-MH ja Ni-CD patareid. Liitiumioonakud sisaldavad liitiumi ja Ni-MH akud niklit. Iga seade nõuab oma tüüpi akut. Nikkelakusid kasutatakse enamasti elektrilistes käsiajamiga seadmetes ja liitiumakusid sülearvutites ning nutitelefonides.

Aku on seade, mis salvestab elektrienergia keemilise energiana ning vajadusel vabastab selle taas elektrienergiana.

Ärge kunagi visake kasutatud akut prügikasti. Akud sisaldavad teatud kahjulikke aineid, mis võivad sattuda keskkonda. Tooge kasutatud patareid vastavatesse kogumispunktidesse.

Tavalisemad akutüübid:
1: Leelisaku: leelisaku ei ole taaslaetav. Leelisakud on näiteks AA ja AAA patareid.
2: Ni-CD akud: kasutatakse enamasti elektrilistes tööriistades, näiteks trellides. Nende akude miinuseks on mäluefekt - kui akut iga kord täielikult tühjaks ei laeta, väheneb ajapikku selle mahtuvus. Vastavalt uutele ELi õigusaktidele, mis jõustusid 01-01-2017, on Ni-CD akude müük lõpetatud.
3: Ni-MH akud: ka seda akut kasutatakse enamasti elektrilistes seadmetes. Ni-MH akul on suurem mahtuvus kui Ni-CD akul, ning seda võib pidada Ni-CD akude asendajaks.
4: Li-ion akud: neid akusid kasutatakse enamasti sülearvutites, nutitelefonides ja kaamerates. Li-ion akud säilitavad paremini oma mahtuvust.

Kuivelementidega aku on täielikult suletud ning ei vaja erihooldust. Aku töötab olenemata sellest, kas hoiate akut püsti- või pikkupidi. Märgelementidega akud seevastu sisaldavad vedelikku (elektrolüüte), mis võivad välja immitseda juhul kui te ei hoia akut täiesti horisontaalselt. Peamiselt kasutatakse seda tüüpi akut tööstuslikul otstarbel ning sõidukites.

Lisaks voolule (volt) on ka sisetakistus (ohm) oluline. Aku sisetakistust võib võrrelda veekraaniga: kui sisetakistus (ohm) on madal, siis pääseb läbi palju vett (voolu); kui see on kõrge, pääseb läbi vähe vett (voolu).

Aku negatiivse ja positiivse pooluse vahel on vool (pinge). Kuna vool jookseb läbi seadme, peab seade olema häälestatud teatud pingele, muidu see ei tööta. Tavapärased silindrikujulised ja nelinurksed akud on 1,5-voldised. Mõned akutüübid on veidi erinevad. Eriti nööppatareide puhul (nt 3-voldine liitiumpatarei) võib pinge oluliselt seadme funktsioneerimist mõjutada.

Kui positiivne ja negatiivne poolus omavahel kokku puutuvad, tekib lühis. Pärast seda aku enam ei tööta. Lühist tuleb vältida, kuna kõrge siserõhu tulemusel võivad eralduda gaasid, mis võib kaasa tuua aku plahvatamise.

1. Sisestage aku positiivne ja negatiivne poolus alati vastavalt seadmel toodud ikoonidele. Always place the battery with its positive and negative poles on the corresponding icons in the device.
2. Ärge kunagi avage akusid.
3. Ärge püüdke iseseisvalt akusid keevitada või joota.
4. Ärge kunagi visake akusid tulle.
5. Ärge kunagi visake akusid vette.
6. Ärge säilitage akusid niisketes/märgades ruumides nagu külmik (välja arvatud juhul kui need on õhukindlalt pakendatud).

On kahte tüüpi mittelaetavaid akusid: leelis- ja tsinkpatareid. Leelispatareid kestavad kauem ja sobivad paremini seadmetesse, mis nõuavad rohkem võimsust.

Jah, leelispatareid kestavad kauem.

Patarei suuruse tunneb ära nime ja koodi järgi. Enamik nimesid on universaalsed, näiteks:
(L)R03 AAA: väikesed piklikud patareid
(L)R6 AA: piklikud patareid
(L)R20 D: suured plokkpatareid
(L)R61 E: 9V plokkpatareid

Ei, tavaliselt ei saa neid patareisid laadida.

Liitiumakudele on iseloomulik madal isetühjenemise tase. Aku on suure pingega. Seetõttu on need akud sageli kasutuses seadmetes, mis nõuavad kõrgemat pinget, näiteks mikroprotsessorites.

Laetavat akut võib võrrelda auto akuga. Õigesti kasutades saab akut laadida kuni umbes tuhat korda. Laetav aku säilitab 1,2 voldise voolu peaaegu kuni oma eluea lõpuni. Pärast seda läheb aku kiiresti katki.

1. pikem eluiga (1000 laadimistsüklit)
2. keskkonnasäästlikum (vähem jäätmeid)

Enamasti küll. Laetavatel akudel on stabiilne vool.

Ekstreemsetes ilmaoludes töötavad laetavad akud paremini kui mittelaetavad.

Kõige parem on kasutada laadijat, mis on mõeldud Ni-MH akudele. Need laadijad laevad akusid kõrge laadimisvooluga. Ni-CD akudele sobivad laadijad on sageli odavamad ning kasutavad nõrgemat laadimisvoolu. On võimalik, et Ni-MH aku ei saa täielikult täis laetud.

Kõige tüüpilisemad akud on: Ni-MH, liitium-ioon, ja Ni-CD.

Ni-CD eelised: odav, peab hästi vastu ekstreemsetes oludes. Keskmine eluiga on umbes 500 tsüklit. Puudused: akud kaotavad ajapikku oma maksimaalse võimsuse, juhul kui neid laetakse enne kui nad on täielikult tühjaks saanud (mäluefekt). Kaadmiumkomponent on toksiline ning seda on tänapäeval keelatud kasutada. Alates 2017. aastast ei tohi enam Ni-CD akusid müüa. Ni-MH eelised: suurem võimsus kui Ni-CD akude. Laevad kiiremini kui Ni-CD akud. Puudused: keskmine eluiga on lühem (umbes 400 tsüklit). Ei pea hästi vastu ekstreemsetele temperatuuridele ja tühjakslaadimisele. Li-ion eelised: väga suur energiatihedus, kompaktne kuju, ei vaja erihooldust (puudub mäluefekt), madal isetühjenemine. Puudused: kallim toota, ei pea hästi vastu tühjakslaadimisele.

Võimsus näitab, kui kaua saate trelli kasutada. Tegemist on aga pelgalt hinnanguga. Seepärast ei ole kahjuks võimalik välja arvutada, mitu tundi saate oma seadet kasutada. See sõltub täielikult sellest, kuidas te seda kasutate.

1. Vältige kokkupuudet ekstreemsete temperatuuridega. Nii kuum kui külm ei soodusta aku mahtuvust pikas perspektiivis.
2. Hoidke akude kontakte puhtana.
3. Kasutage Ni-CD või Ni-MH akusid regulaarselt. Need on isetühjenevad, mis vähendab ajapikku nende võimsust.
4. Kasutage aku laadimiseks ainult kaasasolevat akulaadijat, või laadijat, mille puhul olete kindel, et see ühildub.
5. Veenduge, et aku ei saaks märjaks, ning ärge kunagi pange seda jääkappi, ahju või mikrolaineahju.

Liitiumakud sisaldavad suhteliselt palju energiat kuid on üsna väiksed. Kuna tänapäevastel seadmetel on aina enam funktsioone, nõuavad nad ka suurema energiamahtuvusega akusid.

Akule on parem, kui te selle pärast kasutamist eemaldate ning säilitate toatemperatuuril. Isegi siis, kui te kaamerat ei kasuta, võib akut läbiv elektrivool jätkuda, põhjustades aku isetühjenemist. See vähendab aku eluiga.

BatteryUpgrade.ee lehel on võimalik seda teha kahel viisil. Saate otsida oma kaamera kaubamärgi/mudeli järgi, või kasutades unikaalset seerianumbrit oma aku kleepsul.

Uuemat tüüpi akude puhul (Ni-MH ja liitium) ei ole oluline, kas asetate telefoni tagasi või mitte. Vanemate Ni-CD tüüpi akude puhul esineb aga mäluefekt, mistõttu ei ole hea päeva jooksul iga kord seadet tagasi dokkimisjaama panna.

BatteryUpgrade.ee lehel on võimalik seda teha kahel viisil.
1: Teie akul on unikaalne seerianumber, mille abil saate meie ostinguriba kaudu leida õige toote.
2: Saate otsida oma juhtmevaba telefoni tootja/mudeli järgi läbi otsinguriba või kasutades navigatsiooninuppe.

Nööppatareisid kasutatakse sageli kellades ja kuuldeaparaatides.

Saadaval on järgmist tüüpi nööppatareid:
Hõbeoksiid - kasutatakse peamiselt kellades ja kaamerates. Sobilik kõrge ja konstantse pinge puhul
Leelis - kasutatakse peamiselt elektrilistes seadmetes. Sobilik kõrge voolu puhul
Liitium - kasutatakse peamiselt kaamerates. Sobilik madala koormuse puhul
Tsink-õhk patareid - kasutatakse kuuldeaparaatides. Ei sobi kõrgete koormuste puhul

Negatiivne poolus on ülemisel küljel, positiivne alumisel, laiemal küljel. Positiivse poolusega poolel on enamasti toodud patarei tootja ja tüübi andmed.

Patarei aktiveerijaks on õhk. Kui kleebis on eemaldatud, saab õhk voolata läbi pisikeste aukude, mis aktiveerib patarei.

Kõige lihtsam moodus seda teada saada on otsida meie kodulehe otsingumootori kaudu, kasutades teavet, mille leiate oma originaalpatareilt. Igal patareil on unikaalne seerianumber, mille järgi on see meie andmebaasist kergesti leitav.

Nööppatarei on ümmargune patarei, mille läbimõõt on suurem kui kõrgus. See näeb välja nagu nööp, millest tuleneb ka selle nimi.

Eemaldage sülearvuti adapteri küljest. Järgmiseks eemaldage aku, avades lukustid (see ei kehti sisemiste akude puhul). Nüüd saate aku sülearvuti küljest lahti võtta. Asendage aku samal viisil.

Pinge ei tohi erineda rohkem kui 0,5V võrra. Üle 0,5V erinevus võib põhjustada ühildavuse probleeme, või isegi teie seadet kahjustada.

Sülearvuti aku võimsust mõõdetakse milliamprit tundides (mAh). Mida suurem number on, seda kauem on võimalik sülearvutit kasutada enne, kui see vajab uuesti laadimist. mAh näitaja ei mõjuta aku ühildumist sülearvutiga. Suurema võimsusega akud on aga üldjuhul füüsiliselt suuremad. Seetõttu võivad suurema võimsusega akud veidi välja ulatuda.

Kui teie sülearvuti enam ei lae, kuid muidu töötab normaalselt, on probleem enamasti sülearvuti akus. Kontrollige esmalt, kas adapter on õigesti sülearvutiga ühendatud ning lülitatud vooluvõrku. Seda näitab enamasti vastav märgutuli. Kui sülearvuti ei kuva laadimisikooni, tähendab see tõenäoliselt, et sülearvuti adapter või laadimispesa on katki. Kui laadimisikoon ilmub, tähendab see tõenäoliselt, et aku enam ei tööta.

Kõik meie tooted vastavad vajalikele kvaliteedinõuetele. Tooted on valmistatud kõrgeimate standardite kohaselt. Kõik tooted vastavad rangetele ISO9001, UL ja CE nõuetele. Lisaks vastavad kõik meie tooted RoHS keskkonna direktiivile, mis kehtib alates 2006. aasta juulist.

Tõenäoliselt ostsite suurema võimsusega (mAh) aku. See tähendab, et aku kestab kauem kui tavaline aku. Rohkem võimsust tähendab üldiselt seda, et akus on kasutusel rohkem elemente, millest tuleneb ka suurem füüsiline suurus. See ei tee teie seadmele mingit kahju, aku funktsionaalsus jääb samaks.

Ühilduvad akud ei ole tehtud originaaltootja poolt, mistõttu on need sageli odavamad. Võite kasutada ühilduvad akut ilma probleemideta. Olulistes omadustes (pinge, pesad jms) erinevusi ei ole.

BraunOni on teinud sama tarnijaga koostööd juba 13 aastat. Tooteid on ulatuslikult testitud ja neil on olemas kõik vajalikud kvaliteedidokumendid. Meie tooted on valmistatud kõrgeimate standardite järgi. Kõik tooted vastavad rangetele ISO9001, UL ja CE nõuetele. Lisaks vastavad kõik meie tooted RoHS keskkonna direktiivile, mis kehtib alates 2006. aasta juulist.

Saate seda testida, lülitades sülearvuti sisse ilma akuta, kasutades ainult adapterit. Kui sülearvuti käivitub korralikult, on probleem ilmselt akus.

Sülearvuti akudel võib olla mitu erinevat seerianumbrit. Et info oleks võimalikult selge, näitame kõige enamkasutatavat seerianumbrit. Seetõttu on võimalik, et toodud seerianumber on sinu omast erinev. See ei ole probleem, aku ühildub ja töötab teie seadmega.

Tootjad toodavad sageli akusid mitmele erinevale sülearvuti mudelile. Iga kombinatsioon saab erineva seerianumbri. Seetõttu on võimalik, et akul on mitu erinevat seerianumbrit.

Li-ioon ja Li-Po akud ei vaja käivitusprotseduuri. Neid akusid ei ole parima tulemuse saavutamiseks tarvis täis ja tühjaks laadida.

On mõistlik laadida aku umbes 50% täis. Seejärel on kõige parem aku eemaldada ja hoida seda kuivas kohas toatemperatuuril.

Kasutamisel või laadimisel muutub aku alati soojemaks. Kui aga aku läheb ebameeldivalt kuumaks, viitab see probleemile ja on soovitatav mitte akut edaspidi kasutada.

Ainsad akud, mis veel tänapäeval raskemetalle sisaldavad, on Ni-CD ja pliipatareid. Sel põhjusel keelati Ni-CD patareide müük alates 01-01-2017. Alternatiivid nagu Ni-MH ja liitiumpatareid ei ole samuti keskkonnale eriti kasulikud, kuid need on vähem kahjulikud.

Üksikisikud, kauplused ja ettevõtted saavad kasutatud akusid tagastada omavalitsuste poolt määratud kogumispunktidesse, või ka näiteks poodides asuvatesse kogumispunktidesse.

Enamik akusid lähevad taaskasutusse.

Adapteri pinge peab vastama originaaladapteri pingele (lubatud on kuni 0,4V erinevus). Piirvool (milliamprid) võib olla suurem. Kuid adapter, mis annab sülearvutile liiga vähe võimu, võib olla ohtlik. Sellel tuleb rohkem 'vaeva näha', mis võib põhjustada ülekuumenemist.

BatteryUpgrade.ee lehelt leiate õige adapteri kahel viisil.
1: Teie adapteril on unikaalne seerianumber. Selle numbri abil on teil võimalik leida õige toode meie otsinguriba kasutades.
2: Võite otsida õiget toodet ka oma sülearvuti tootja/mudeli järgi, kas otsinguriba kaudu või kasutades navigatsiooninuppe.

See on normaalne, et adapterid lähevad soojaks. Liiga kuum temperatuur ei ole muidugi hea. Seetõttu on hea kaitsta adapterit otsese päikesevalguse eest.

Tõenäoliselt on teie sülearvuti adapteri port katki. Seda kutsutakse DC-pesaks. DC-pesa vastutab selle eest, et elekter jõuaks sülearvutisse.

Jah, see on võimalik. Kõige tähtsam on, et asendusadapteri spetsifikatsioonid vastaksid originaalse adapteri omadele.

Jah, saate.

Ei leidnud midagi? Proovi otsingut

Valige lihtsalt toode või kategooria

Arvustused

Indrek Valdmann hindas meid:
(5/5)
Toode:
WOLF Garten CS-C0106-1 / CS C0106 1 aku (25.2 V, 10.2 Ah)
Üldine:
Jõudis väga kiiresti.
Toote info:
Sobis ja toimib ilusti.
Loe teiste klientide hinnanguid
  • Kiire, lihtne ja turvaline
  • Juba 18 aastat akude ja adapterite spetsialist nr 1
  • Üle 1.000.000 kliendi

Küsimusi? Kirjutage aadressil: info@BatteryUpgrade.ee

Kasutame küpsiseid sisu ja reklaamide isikupärastamiseks, sotsiaalmeedia funktsioonide pakkumiseks ja veebiliikluse analüüsimiseks. Jagame teavet meie saidi kasutamise kohta ka meie sotsiaalmeedia-, reklaami- ja analüüsipartneritega, kes võivad seda kombineerida muu teabega, mille olete neile edastanud või mida on kogutud teie teenusekasutamise kohta. Nõustute meie küpsistega, kui jätkate meie veebisaidi kasutamist. Loe rohkem.